Nabídka pro školy

 

Katalogy pořadů:

Pořady, které nabízíme v M-klubu, najdete v následujících odkazech:
 
 
 
 

 

 

Aktuálně nabízíme:

 

JIŘÍ BÍLÝ: PROJDEME SE PO ZOO

Termín: 28.11. 2017 9:00 nebo 10:30 (pro družinu 14:00)

Délka programu:  cca 45min

Pořad je vhodný:  pro MŠ, ZŠ (první nebo druhá třída)

Počet dětí na jedno představení:   max. 60

Cena: 35,- Kč

Dovolujeme si Vám nabídnout hudebně komponovaný písničkový pořad s živým papouškem a kytarovým doprovodem o zvířátkách, určený dětem MŠ a mladšího školního věku. Děti se dozví o dobrodružství a putování se zvířecími kamarády, které papoušek potkal na výletní lodi. Hravou formou se po celou dobu aktivně zapojují, naučí se spolu s autorem zpívat nové písničky o zvířátkách, zatančí si, zkouší hádat zvířátka podle fotografií a po hmatu, jsou pro ně připraveny omalovánky k programu a dozví se také zajímavosti ze života zvířat. Jazyk písniček je dětem blízký a snadno zapamatovatelný, přesto inteligentní, s přiměřenou dávkou humoru, nenápadně vypointovaný v poučení či příměr.

 

Autorem představení a všech skladeb je písničkář Jiří Bílý (CD Neptej se (2000), Na tělech ryb (2007), Projdeme se po ZOO (2009), Až bude po boji (2014) ) , absolvent Střední pedagogické školy v Litomyšli a pražské Konzervatoře J. Ježka - obory zpěv (u prof. Pařízkové) a textař-scenárista (u pana Z. Borovce). V Praze také Jiří Bílý trvale žije a tvoří.

Průvodcem programu je kromě autora i živý ochočený papoušek.

 

 

JIŘÍ BÍLÝ: LETEM SVĚTEM

Termín: 28.11. 2017 9:00 nebo 10:30 (pro družinu 14:00)

Délka programu:  cca 45min

Pořad je vhodný:  pro MŠ, ZŠ (první nebo druhá třída)

Počet dětí na jedno představení:   max. 60

Cena: 35,- Kč

 

Dovolujeme si Vám nabídnout nový hudebně komponovaný písničkový pořad Jiřího Bílého, s živým kytarovým doprovodem, který volně navazuje na oblíbený program "Projdeme se po ZOO". Děti s autorem tentokrát procestují různé kouty světa a potkají na své cestě kamarády z cizích zemí, procvičí si své znalosti při poznávání nahraných zvuků zajímavých zvířat nebo se na chvíli stanou eskymákem či indiánem a po celou dobu se do programu aktivně zapojují.
V tomto projektu se autor zaměřuje na multikulturní výchovu a seznamuje děti interaktivní formou s jinými kulturami a jejich zvyklostmi, je tedy i vhodným doplňkem rámcových vzdělávacích programů. Hudba i texty, stejně jako námět a scénář, pochází opět z autorovy dílny a skladby v sobě nesou nezaměnitelnou melodiku, inteligentní humor, nenápadnou pointu i zasněnou poezii, tolik typické atributy v tvorbě Jiřího Bílého.

Autorem představení a všech skladeb je písničkář Jiří Bílý (CD Neptej se (2000), Na tělech ryb (2007), Projdeme se po ZOO (2009), Až bude po boji (2014) ), absolvent Střední pedagogické školy v Litomyšli a pražské Konzervatoře J. Ježka - obory zpěv (u prof. Pařízkové) a textař-scenárista (u pana Z. Borovce). V Praze také Jiří Bílý trvale žije a tvoří.

 

 

DIVADLO EVY HRUŠKOVÉ A JANA PŘEUČILA: Legenda o hvězdě

Termín: ?

Délka programu:  cca 45min

Pořad je vhodný: MŠ, ZŠ 

Cena: 60,- Kč

Vánoční povídání o Ježíškovi, kde si děti zahrají pasáčky i tři krále a zazpívají si mnoho koled. Hrají Eva Hrušková a Kateřina Hovorková nebo Zdeněk Rohlíček nebo Vladislav Rotta.

 

LEGENDA O HVĚZDĚ je líbezné vánoční povídání o narození Ježíška a o tom, co se stalo v Betlémě před dávnými časy.
Eva HRUŠKOVÁ a Kateřina Hovorková nebo  Zdeněk ROHLÍČEK  a  Vladislav Rotta  děti seznamují s vánočními zvyky, říkadly a koledami, které si všichni společně zpívají.
V jesličkách spí malý Ježíšek, děvčátka hrají pannu Marii, chlapci svatého Josefa, Tři krále a pastýře, kteří se přijdou malému Ježíškovi poklonit.

Je hezké, když jsou v hledišti děti od mateřinek až po páté třídy, i ony jsou tvůrci toho, co se na jevišti odehrává. Autorem doprovodné scénické hudby je hudební skladatel JAROMÍR KLEMPÍŘ.

Diváci by si s sebou měli přinést malé zvonečky nebo rolničky, kterými dokreslí vánoční atmosféru.

 

 

Nácvik společenské interakce

 
Plzeňská škola tance a etikety připravila pro žáky 2. stupně ZŠ a studenty ZŠ netradiční seminář s názvem "Nácvik společenské interakce". 
 
Posluchači si vyzkouší týmovou práci, dozví se základní pravidla společenského chování a získají informace o předních osobnostech, které se zabývají etiketou. 
Součástí semináře je ukázka standardních a latinskoamerických tanců.
 
Seminář připravil Mgr. Zdeněk Janda.
 
V případě zájmu kontaktujte M- klub nebo  Plzeňskou školu tance a etikety
 
Mgr. Zdeněk Janda, 
tel: 724 027 197, 
e-mail: tanecni@email.cz , 
 
(z archivu Plzeňské školy Tance a etikety)

 

Odkaz na fotografie:

 
 
 

Reference: